כבני אדם ניחנו ביכולת ללכת על שתי רגליים ולא לזחול.
רובנו לוקחים את כפות הרגליים כמובן מאליו ומזניחים אותם. נזכרים בהם רק כשיש פציעה או כאב. עלינו להפעיל את כפות הרגליים ולחשוב עליהם כאילו הן הידיים שלנו.
ג'וזף פילאטיס בעבודתו עם לקוחות, הדגיש מאוד את השימוש הנכון בכף הרגל. "Footwork", התרגיל הראשון ברפורמר אם לא החשוב ביותר, התרגיל ממקם את כל הגוף, החל מכפות הרגליים במנח הנכון.
בעמידה: נדרשת תזכורת תמידית למקם את המשקל נכון על הרגליים. צריך לשים את המשקל לא יותר מדי על האצבע הגדולה וגם לא יותר מדי על הקטנה. בעמידה צריך לדמיין קו דמיוני המתחיל בחלק הקדמי של הקרסול, משקל קצת קדימה על האצבעות. נעליים: כולנו רוצים להראות במיטבנו, אך האם נעליים יפות אך לא פרקטיות שוות לסכן את בריאותנו? נעלי עקב, ונעלי אצבע הם בראש הרשימה של הנעליים המזיקות ליציבה שלנו.
כפות הרגליים צריכות להיות חזקות וגמישות. תרגילים של סיבוב כף הרגל לכל הכיוונים חשובים לפני כל פעילות כמו הליכה, ריצה, ריקוד ופילאטיס. מתי שניתן, להרים את הרגליים למעלה 5-10 דקות ישחררו את כפות הרגליים מנפיחות יתר ועייפות. גיל: עם ההתבגרות, הכפות רגליים אצל נשים וגברים חלשות יותר וגמישות פחות. התחושתיות בכף הרגל יורדת. יש לשים תשומת לב מיוחדת לצורת כף הרגל. כל אצבע צריכה להיות במסלול משלה ולא צריכה לדחוף את האצבעות האחרות. ללכת לאורטופד מומחה ברגע שמתחיל איזשהו שינוי. ולהמשיך לעבוד על כפות הרגליים. גם בעזרת תרגילי שיווי משקל, עוזרים לשפר תחושתיות בכף הרגל ועוזרים ליציבות שלנו.

"תדאגו לכפות הרגליים שלכם והם ידאגו לכם במהלך כל חייכם. זרימה טובה תגרום לרגליים שמחות".
-בהשראת מאמר של לוליטה סן מיגל, דור ראשון של מורות לפילאטיס.
אתם כאן: Home מאמרים כפות רגליים שמחות